Kā ZILĀ GAISMA bojā Tavu ādu un – ko iesākt?

Publicēts 29.05.2018 |  Lasīts 2242 reizes | 

Gaisma un zinātne par to ir kas apbrīnojams. Ir gaisma, ko mēs redzam un tāda, ko neredzam, piemēram, UV stari no saules, kas neapšaubāmi bojā mūsu ādu. Taču tie nebūt nav vienīgie mūsu ādai kaitīgie gaisamas stari. Pastāv tāds jēdziens, kā “zilā gaisma”. Tā ir gaisma, ko mēs reāli redzam, kas nāk no visām mūsdienās tik populārajām ekrān-ierīcēm, piemēram, datora, TV ekrāna, vietālruņa, planšetdatora un arī dienasgaismas spuldzēm. KĀ šī gaisma iedarbojas uz Tavu ādu un ko darīt, lai to pasargātu? Uzzini!

 
Kas ir zilā gaisma? Vai atceries skolas laika fizikas stundas un gaismas staru viļņu garuma spektru? Tur ļoti jauki tika sarindoti dažādi gaismas stari – ko mēs redzam, ko neredzam. Ja runājam par mūsu ādu un tās veselību, tad UV stari, kas nāk no saulītes, ir tajā kategorijā, ko neredzam – to viļņu garums ir 280-400nm (nanometri). Un jau nākamā gaisma aiz UV stariem ir gaisma, ko spējam redzēt – zilā gaisma (380-500nm)! Zilā gaismas daļa ir tā, ko izstaro visas ekrānierīces – sākot no datoriem un beidzot ar mūsu viedtālruņiem. Lieki teikt, ka mūsdienās burtiski dzīvojam šīs gaismas staros teju nepārtraukti. Pētījumi rāda, ka gados jauni cilvēki dienas laikā ieskatās savos viedtālruņos vidēji pat 160(!) reizes! Un, ja tam piepluso vēl laiku, ko pavadām pie datora, TV ekrāniem un dienas gaismas spuldžu apgaismojumā... 
 
Kā zilā gaisma ietekmē ādu? Pats pirmais, ko var apgalvot droši – zilā gaisma tiešām ietekmē mūsu ādas veselību. Tā bojā kolagēna šķiedras un samazina kolagēna ražošanos ādā. Pētījumi rāda, ka ilgtermiņā koncentrēta zilā gaisma spēj bojāt ādu, tās šūnas – pavājināt ādas aizsargspējas, radīt izmaiņas tonī (hiperpigmentācijas problēmas), pastiprināt un veidot ādas iekaisumus, izsitumus, kā arī veicināt ādas sausumu, krunciņu un grumbiņu parādīšanos. Īsāk un vienkāršāk sakot – zilā gaisma rada ādai stresu, kā rezultātā novecošanās procesi tiek aktivizēti un paātrināti. Āda kļūst vājāka, straujāk noveco, zūd elasticitāte, āda izskatās blāva un nespodra.
 
 
Kā sevi pasargāt? Ir skaidrs, ka pilnībā izsargāties no zilās gaismas vienkārši nav iespējams. Tomēr ir dažādi veidi, kā palīdzēt savai ādai, maksimāli pasargājot to un neļaujot pirmslaikus novecot:
  • Samērīgums – tas ir mūsu pašu spēkos, kontrolēt, cik daudz laika pavadām pie ekrān-ierīcēm. Ja Tavs darbs ir saistīts ar datoru un Tu visu darba dienu pavadi pie tā, tad raugies, lai viss vakars nepaiet pie TV ekrāna un visa pusdienu pauze – ieurbjoties viedtālruņa ekrānā. 
  • Enkrān-ierīču nelietošana naktīs – nakts ir laiks, kad mūsu ādā visi atjaunošanās procesi noris visstraujāk un intensīvāk. Zilā gaisma, ko sniedzam ādai tieši nakts laikā (nepabeigtie studiju darbi, sērfošana internetā, jo nenāk miegs u.tml.) ir visgraujošākā. Tā ar dubultu spēku spēj graut ādas veselību un skaistumu. 
  • Īpašs ekrāns – ir pieejami īpaši uzliekami ekrāni datoriem un viedtālruņiem, kas samazina zilās gaismas intensitāti, tādējādi palīdzot pasargāt sevi no tās postošās ietekmes. 
  • Svaigs gaiss un vitamīniem/antioksidantiem bagāta ēdienkarte – dārzeņi, augļi, zaļumi, daudz ūdens un svaigs gaiss (skābeklis) palīdz ādai kļūt spēcīgākai, spēt sevi pasargāt no zilās gaismas stariem un izskatīties maksimāli labi. 
  • Un, protams, ļoti būtiska ir piemērota sejas ādas kopšana. Atbilstoši līdzekļi, kas spēj pasargāt ādu no zilās gaismas ietekmes un atjaunot to. Tieši tāda ir jaunā Annemarie Borlind 3in1 sejas eļļa – tā satur spēcīgu barojošu eļļu un samtenes eļļas kokteili, kas radīts, lai pasargātu ādu no zilās gaismas negatīvās ietekmes. Vairāk uzzini - www.lavandas.lv

Autore: Krista Leškēviča


Komentāri


Komentēt

Vārds


E-pasts


Komentāra teksts Uzmanību: HTML netiek atbalstīts!

Ievadiet kodu laukā zemāk:


Atslēgvārdi: zilagaisma,
      Salidzini.lv logotips   Gudriem.lv   Visa-mastercard   VerifiedByVisa   Mastercard-Securecard
Lavandas.lv © 2024    Jebkuru materiālu pārpublicēšana bez Lavandas.lv atļaujas stingri aizliegta.

uz augšu